| WalterWhite a întrebat:

Calitatea imaginii din calculator - monitor e mai buna printr-un cablu RGB sa HDMI?

Răspuns Câştigător
| TempusVernum a răspuns:

HDMI-ul va da sunet din placa ta video care stie HDMI(si are ea alt chip de sunet integrat) in difuzoarele unui TV LCD sau chiar intr-un sistem audio conectat la el. Si mai da si imagine. E mult mai bun decat RGB/VGA.

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Desigur ca prin HDMI

Răspuns utilizator avertizat
| Alexander121 a răspuns:

HDMI calitati video si sunet inalte

| TempusVernum a răspuns:

Nu doar ca prin HDMI, caci prin el ai si sunet, nu doar video.

| WalterWhite explică (pentru TempusVernum):

Eu am un cablu care face legatura intre calculator si boxele din monitor si calitatea e cam slaba, vrei sa spui ca printr-un cablu HDMI nu voi mai avea nevoie de celalalt cablu?

| TempusVernum a răspuns (pentru WalterWhite):

HDMI-ul va da sunet din placa ta video care stie HDMI(si are ea alt chip de sunet integrat) in difuzoarele unui TV LCD sau chiar intr-un sistem audio conectat la el. Si mai da si imagine. E mult mai bun decat RGB/VGA.