| iHateStrike a întrebat:

Cam cât ar costa o unitate nouă și bună?

Dar o placă video pentru gaming, foarte bună, dar nici prea scumpă?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

O unitate de gamming decente îți poți face la cel mult 1600 de cu procesor AMD pe tehnologie buldozer și placă grafică de 2 gb Nividia, plus 8 gb ram. Dacă vrei îți fac o ofertă să vezi cum stă treaba.
O placă grafică de 2 suficient de buna pentru actuallel jocuri găsești la cel mult 200 ron pe Nvidia(recomand, deoarece ATi-ul nu prea se pricepe la gamming)
Succes

| iHateStrike explică (pentru DeyCj):

Mă interesează unitatea, îmi poți da site-ul unde ai văzut unitatea asta?

| DeyCj a răspuns (pentru iHateStrike):

Nu este.Se face din piese. Avantajele este ca știi precis ce ai în ea și plus de asta este mai ieftină, deci nu riști să te pomenești cu plăci de bază de calitate proastă, cum am întâlnitr la unele sisteme cumpărate din magazine care au luat ochii clientului cu ram mult, hard disc mare și placă video cică bună, și de fapt în ea erau componente no name și placă de bază biostar(care e de aia făcuta pe vapor).De asta ziceam că dacă vrei îți fac o ofertă cu un sistem de gamming.

| iHateStrike explică (pentru DeyCj):

Nu prea știu, mă mai gândesc, dacă nu găsesc, te contactez. big grin Dar, îți dau funda, pentru că m-ai ajutat.

| DeyCj a răspuns (pentru iHateStrike):

Ok mersi.Eu ți-am propuas asta ca să îți faci o impresie și să ai termen de comaprație, nu de alta.

6 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Depinde de ce buget dispui. 1000 lei pentru o placa video ar putea fi OK pentru unii iar pentru altii ar fi mult prea scump.

| skullsebi a răspuns:

Eu mi-am luat de curand o unitate cu 1800 lei Intel i3 placa video 2gb memorie 4gb RAM, hdd 500 si o placa de baza Asus p8h61-mx (nu stiu daca am ascris bine)