| Alin_Mery_2001 a întrebat:

Cam cat ar costa un Pc ca sa mearga Cs:go si jocuri de astea league of legends dota 2 etc.

Dau funda

11 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

La ce jocuri ai precizat tu gasesti pc SH pana in 500 lei care ti le ruleaza la detalii inalte fara probleme.

| Ineys a răspuns:

Maxim 20 de milioane, daca alegi componente echilibrate gen un i3 + 8 gb de ram, si o placa pe 128 bit de maxim 2 GB. Rulezi GO, LOL si DOTA parfum.

| Jipa95 a răspuns (pentru Ineys):

Tu nu l-ai speriat cu 2000 lei? Ce jocuri is alea? laughing LoL ruleaza pana si pe tablete windows fara probleme.

| Ineys a răspuns (pentru Jipa95):

Daca vrea CS GO pe maxim la full HD nu cred ca mai ruleaza pe tablete windows. happy
Nu stiu ce sa zic, mie imi ruleaza jocuri precum Crysis 3 si Far Cry 3 pe medium ok. Dar daca pun CS GO pe detalii maxime nu-mi ruleaza smooth. Acele efecte gen smoke, flash etc etc forteaza foarte mult. Se simte si in batranu 1.6 smoke-ul ca forjeaza la blana PC-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20 - 25 milioane lei vechi.

| DanielVălean a răspuns:

Cam 1200-1300 lei.

| mihaiwz98 a răspuns:

CS GO si LOL, DOTA2 sunt jocuri cu grafica mai slaba si nu necesita performante prea ridicate.Un sistem care contine un i3 4gb RAM si o placa video de 1gb 128 bit (d)gddr5 este perfect pentru ce vrei tu.Un astfel de sistem nu depaseste 18 milioane.

| andreispeed250 a răspuns:

Aceste jocuri nu cer un calculator foarte peformant.Cam 1500 lei.

| Gheorghe_Leu_1983 a răspuns:

Iti dam noi un i5 cu placa de 512, 4 GB DDR3 la 889 lei, iar pe viitor daca vrei o placa mai tare poti singur sa o schimbi. E second dar arata ca nou! Mai multe informatii:
http://www.yourmag.ro/produs/fujitsu-siemens-esprimo-p9900-intel-core-i5/

| CoolBoy13 a răspuns:

Păi dacă vrei un PC destul de decent trebuie să dai cel puțin 2.000 lei pe el
dar, ți-aș recomada intre 1700 de lei și 8000 de lei. Sper că te-am ajutat

| Ineys a răspuns (pentru CoolBoy13):

8000 de lei? tu stii cat inseamna 8000 de lei?laughing Ce ai putea sa iei de 8000 de lei pentru un PC ce vrea sa ruleze CS GO... Il sperii pe saracul baiat cand aude de 80 de milioane.laughing