| oceanoflove a întrebat:

Cam cat costa incarcarea tonerului unei imprimante laser?

4 răspunsuri:
| nukeyly a răspuns:

De la 100 ron in functie de gramajul cartusului de toner.

| oceanoflove explică (pentru nukeyly):

Spune-mi te rog reincarcarea tonerului se poate face pentru orice imprimanta laser? Auzisem tot felul ca reumplerea tonerului e disponibila doar pentru anumite imprimante si atfel trebuie sa cumperi cartus compatibil. Nici nu prea inteleg notiunile astea pentru imprimantele laser?

| meli120 a răspuns (pentru oceanoflove):

Reincarcarea nu prea merge la majoritatea HP-urile din ce am inteles, deci cam iti trebuie cartuse originale.
In rest nu am auzit sa existe probleme, poate doar la imprimantele foarte noi aparute este o problema la inceput.
Sincer majoritatea optează pentru cartuse compatibile, mai ales ca nu sunt asa scumpe si le poti schimba usor.

| nukeyly a răspuns (pentru oceanoflove):

Orice se reincarca, cipul tine evidenta dar se poate reseta sterge schimba cu totu daca mergi la cineva priceput in domeniu.

Cand schimbi toneru trebuie golit complet cartusul aspirat cu aspirator de toner si pui toner nou, nu amesteca de ex rosu vechi cu rosu nou, negru la fel, loturile pot diferiii si da cu virgula.
Nu-ti lua niciodata imprimante pe cerneala sunt jaf la drumul mare.