| NOOOONAME a întrebat:

Cam cat de bun ar trebui sa fie un laptop ca sa poti invata programare in limbaje cum ar fi python, c++, java? Poate imi si recomandati unul

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe orice râșniță poti invata programare

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

De la un i3 in sus ar fi mai mult decat suficient.

Numai bine! ^_^

| Andreeush a răspuns:

Pe orice laptop poți învăța.

| PainTech a răspuns:

Programare poti sa inveti pe orice computer/laptop.
Cerintele la asa ceva sunt extrem de mici. Daca merge Chrome merge sigur sa inveti si programare pe el.
Windows 10 are specificatii mult mai ridicate decat Code::Blocks.

Alte cerinte mai ai? Care e bugetul?

| PsyhoChild a răspuns:

Limbajele astea poti sa le inveti si pe telefon, chestia tine de tine nu de laptop, dar daca vrei sa iei ceva de profesionisti cauta laptopuri cu procesoare bune, ideal de la i7 in sus