| Danutzul2000 a întrebat:

Am intrat la un liceu pe profil matematica-informatica cu gandul de a invata programare, pentru o "cariera" in it.
Ce limbaje de programare imi recomandati pentru "a le intelege"?
Ce limbaje voi avea in clasele 9-12?

Răspuns Câştigător
| mitza911 a răspuns:

Salut...si eu sunt pe Mate-info...clasa a 11-a și am făcut c++...profesoara a spus ca putea sa ne învețe și pascal dar nu are rost...e mai ușor dan nu prea este căutat. Așa ca c++ este raspunsul

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data trebuie sa inveti ALGORITMII si logica de programare, dupa care sa inveti programare de orice fel.