| TheSpecialOne a întrebat:

Cam cat tine bateria unui laptop? vreau sa imi cumpar un msi vr602 de 3 ani la 400 lei. se merita? el zice ca bateria tine 1 h 30min la fel si posesorul. personal mi se pare o durata cam mica desi nu am avut niciodata laptop. aceasta e durata normala? se merita sa dau 400 pe el?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă de ăsta este vorba:
http://www.msi.com/product/nb/VR602.html#?div=Specification
Și ai 4 gb Ram pe el DDR 2, da este ok.O să meargă Windows 7 pe el făra probleme.
Cu bateria.Este o durata normală.La un laptop nou cu ecran de 17'' ține 2 ore 30 bateria(Acer deexemplu), deciținând cont că are și ceva vechime este minunat.
când îl cumperi să fii atent ca hard discul să fie bun, sa nu aiba bad-uri, Lpatop-ul să nu fie furat de pe undeva, că de regulă asta ce le vezi performante și la prețuri așa mici ceva ceva ascund, de regulă cam....ca îs furate.
Dacă vânzătorul îți dă încărcătorul original, factură veche și ambalajl original nu este firat, și prețul este super bun.Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu mi-am luat unul SH care tine 30 minute.

| darrio2007 a răspuns:

Daca a fost folosit este bine daca tine atat.Problema nu este cat te tine bateria ci cat te va tine laptopul in sine.

| K0sti a răspuns:

Da ce zici de un Acer nou al uni amic( are 4 luni jumate) si nu-l mai tine bateria decat 3 minute? happy
Daca dupa 3 ani il tine 1 ora...e beton!

| AlexL28 a răspuns:

Se merita, la pretul acesta e chiar un chilipir, m-am uitat la specificatii si nu pot sa spun ca e nu stiu ce, dar e bun pentru browsing si lucruri de genul, bateria mi se pare ca tine cam putin, la al meu tine undeva la 5-6 ore, dar oricum nu-l folosesc fara incarcator aproape deloc, deci eu zic ca merita la pretul acesta, mai ales daca e in stare buna

| Varzan_Claudiu_1991 a răspuns:

Depinde daca la folosit pina acuma fara baterie e bine ca insemna ca e ca si noua dar daca a folosito., 1, 30 ora e bine pentru un laptop folosit acuma depinde.( mai dane niste info daca vrei sa iti spunem daca isi merita bani leptopul )! Bafta.