| mikiciocani a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un Nokia Lumia 520 si vreau sa va intreb cam cat tine bateria si daca se merita sa il cumpar?

7 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

La 500 de lei iti cumperi un telefon cu Android care iti merge cu 1000lag. Merita bateria tine cam 2 zile cu un pic de net surfing, muzica, apelare, mesaje. happy Astia care zic ca e praf nu stiu ce vorbesc!

| AlexL28 a răspuns:

Bla bla, nu stiti ce vorbiti, daca isi is android la banii aia o sa ii sacadeze ca naiba dupa o luna, mai ales daca ia la mana a doua. Nu, Windows Phones 8 e cel mai bun sistem de operare cand vine vorba de telefoane mai ieftine, fiindca nu are lag aproape deloc. E mai fluid, mai putin flamand dupa resurse si mie sincer imi place si cum arata. Si spun asta ca super fan Android. Eu folosesc aproape toate aplicatiile oferite de Google, companie pe care o iubesc si de aia nu pot trece pe WP8, nu exista aplicatii google.

| spy2o a răspuns:

Daca ai spus Nokia, din start nu se merita sa il cumperi.Incearca ceva cu android.Sau daca esti mai snob, ia-ti Iphone.

| Legend123 a răspuns:

Mh..nu stiu ce sa zic Nokia lumia 520..sistem windows phone nu prea e bun..de banii care ii dai pe Nokia lumia 520 iti recomand un iphone 4/Samsung galaxy s2/Samsung galaxy s3 mini la mana a2-a. sunt mai bune parerea mea

| Matei_Adrian_1993 a răspuns:

Sunt posesor de Nokia Lumia 520, si l.am luat la mana a doua, telefonul arata ca nou, iar cu updata-ul 8.1 telefonul este foarte bun, bateria tine, poti viziona filme, descarca muzica, poze la capacitate buna. Eu zic ca merita acest telefon sa fie achizitionat. Eu unul sunt multumit de el. Acum părerile sunt impartite. Depinde si dupa ce criterii itit alegi un telefon.

| spy2o a răspuns (pentru Matei_Adrian_1993):

Mda...e bun! Daca vrei doar sa suni, sa asculti muzica si sa scrii mesaje. happy

| alinamaria2107 a răspuns:

Nu se merita. Mai bine iti iei un Allview A5 Duo sau ceva asemanator.
Adica o colega are Nokia lumia 520, dar se incarca greu si are semnalul mai slab la wifi... si daca il pui pe masa, se inchide singur de tot. Partea buna este ca are camera de 5 si diagonala de 4, dar in rest e praf.Nu ti-l recomand. Acum fiecare cu parerea lui. Funda? :p