| KinekT a întrebat:

Campul magnetic al wi-fi-ului poate afecta un ceas de mana mecanic? Am un ceas si secundarul se tot blocheaza pe loc.

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Da! Se poate afecta campul electromagnetic al Wi-fi-ului asupra ceasurilor de mana mecanice, dar te sfatuiesc sa faci o vizita la ceasornicar si spune-i sa demagnetizeze acest ceas!

| doctorandus a răspuns (pentru untu):

Nu mai da sfaturi la betie. Decat sa magnetizezi cu campuri de radiofrecventa mai usor magnetizezi cu jamaica.