| Andree_Oana_2000 a întrebat:

Am trecut azi pe o cartelă Digi Mobil, și mi s-a activat singur roamingul, chiar dacă nu am plecat din ţară. Cum îl dezactivez? Că nici datele mobile nu pot sa le activez, că mi-e frică sa nu am apoi nu știu cât de plată la cost suplimentar.
Vot + funda!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Roaming-ul pe Digi se poate activa dacă NU ai activat (sau telefonul nu e capabil, mai vechi fiind) 3G. DIGI mobil are licență EXCLUSIV pe 3G, și dacă nu se poate conecta astfel, comută în roaming pe Vodafone. Roaming care e gratuit dar are viteză mică și merge doar pentru puțin timp, dacă nu mă-nșel. Sigur găsești detalii pe saitu' lor.