| Sonia822 a întrebat:

Cand accesez calculatorul, imi apare mereu ``Your connection is not private``. Cum pot rzolva problema, am prins un virus, trebuie windowsul reinstalat sau e alta problema?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Folosesti Chrome sau Edge?
Ai eliberat memoria Cache?
(in Chrome: intri la Settings - click pe Privacy and Security in stanga - Clear browsing data- clik pe tabul Advanced... bifezi toate casutele, eventual in afara de cea cu Passwords.
La Time Range alegi All time, dupa care apesi Clear data)

Deasemenea, ar fi indicat sa stergi si Cookie-urile:
Privacy and security - Cookies and other site data - See all cookies and site data - Remove All

Daca nu functioneaza dupa ce faci asta si dai un restart...
Despre ce pagina sau pagini e vorba?
Ai ora setata corect? (Browserele folosesc ora din Windows pentru a verifica certificatele SSL)

E vorba ca certificatul de siguranta aflat in spatele acelei pagini pe care o afiseaza browserul, nu poate fi validat.
Incearca sa accesezi alte pagini foarte cunoscute, care folosesc protocolul HTTPS, si vezi daca se intampla la fel.
Eventual, poti incerca sa dezinstalezi browserul (daca e Chrome, caci Edge nu se poate dezinstala), sa cureti registrii si fisierele temporare cu CCleaner,
dai un restart, dupa care reinstalezi browserul.