| Ivanaaaaa a întrebat:

Cand am deschis laptopul inainte sa imi dea sa scriu parola, a facut un sunet de alerta... Dc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de sunet? Un bip?
Ce program antivirus folosesti?
Era diferit de sunetul de logon de la windows?
Daca ai windows 7 folosesti o tema de personalizare cu sunete?

| Ivanaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Da
nod32
da
am windows 7 si fol ca tema windows clasic si e prima data la cand am auzit sunetul;

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ivanaaaaa):

Acum se aude de fiecare data cand deschizi? sau sunetul a disparut. In caz ca a disparut a fost un virus pe care calculatorul l-a detectat cand a fost oprit sau inainte de a fi oprit, Antivirusul Nod 32 scaneaza si daca e oprit iar cand se deschide reverifica scanarea.
Daca sunetul a disparut fii calma nu a fost nimic grav, o atentionare ca nu a rulat corect pornirea calculatorului.

Te sfatuiesc sa nu inchizi calculatorul de la buton si sa nu impingi cd-romul, ar fi indicat sa apesi pe buton deoarece s-ar putea sa nu se inchida bine iar la deschiderea windowsului va face un sunet de atentionare.

4 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Poate e de la antivirus sau asa e.Mie la calculator asa imi face big grin.Pa,pa

| sdhashsah a răspuns:

DAca sunt bipuri ceva nu e bine este de la bios.te avertizeaza in legatura cu ceva.