| TomyBrave2019 a întrebat:

Cand am intrat pe Discord imi spunea ca nu e instalat corect, l-am dezinstalat si acum nu mai merge site-ul de pe care sa il downloadez.

Care ar fi cauza?

11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Știi ca discord are site oficial de unde poți sa descarci?!

| Dandinelle a răspuns:

Intra pe site unde vroiai sa downloadezi, apasă Ctrl+ shift +r și mai încearcă odată, asta-ti da refresh forțat

| TomyBrave2019 explică (pentru Dandinelle):

"This site can’t be reached"
Nu merge, nu stiu ce are, si mai imi da si cate un virus ocazional

| Dandinelle a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Trebuie sa ștergi cache-ul site-ului. In chrome la setări poți șterge, daca vrei îți dau și varianta mai nerdy dar cred că tot google te poate ajuta mai ușor.

| PineapplePizza a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Sa nu fi luat vreun virus care sa il fi blocat din fisierul hosts... C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts - il deschizi cu notepad, daca vezi site-ul care nu merge listat acolo, decat sa stergi acea linie, reinstaleaza direct Windows-ul ca mai mult ca sigur se pune la loc imediat dupa ce dai tu save...

| TomyBrave2019 explică (pentru PineapplePizza):

Am incercat, nu gasesc site ul acolo

| TomyBrave2019 explică (pentru Dandinelle):

Cu cache-ul nu a mers, in schimb am reusit sa instalez daca mi-am oprit antivirusul pentru un timp, insa am problema asta:
https://www.youtube.com/watch?v=itIAKZsDAMg

Am facut asta de cateva ori si tot asa imi este, chiar nu inteleg ce are.

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Discord 1.0. 9005 pentru Windows al ai aici direct download > https://dl2.soft98.ir/soft/d/Discord.1.0.9005.rar? 1656347771 (parola de dezarhivare este: soft98.ir ), dupa dezarhivare citeste intai ReadMe file cum se instaleaza corect si alte facilitati in Discord, sau versiunea Discord 131.7, link download direct aici: https://dl6.patoghu.com/.......com).apk, acesta cu APK este pentra Telefon cu Android (parola de dezarhivare: www.patoghu.com ), iar acesta, alt link direct download este pentru Windows: https://dl6.patoghu.com/......u.com).rar ( parola de dezarhivare: www.patoghu.com ) citesti intai ReadMe file si apoi instalezi - intai faci dezinstalare la ce ai instalat ca Discord ca sa nu apara conflicte in registry in Windows.

| Nimeni20192018 a răspuns:

Păi de pe ce site ai instalat? Instalează de pe Magazin Play/App Store.

| TomyBrave2019 explică (pentru Nimeni20192018):

E pentru Windows, am uitat sa precizez