| NoHope a întrebat:

Cand aprind pc-ul nu imi mai apare nimic pe desktop nici macar bara de start.Ma folosesc numai de task manager si imi este foarte greu pentru ca nu pot accesa fisierele dorite.Va rog ajutati-ma dau funda...

4 răspunsuri:
| adrew a răspuns:

Este din cauza ca ai oprit explorer, trebuie sa il pornesti din nou, faci asa:
deschizi task manager, te duci la Applications, jos apsi butonul New Task... si scrii explorer in fereastra care apare, dupa apesi ok

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Nu a expirat windowsul si Microsoft nu iti mai permite sa vezi? Schimba windowsul, si chiar daca nu a expirat licenta si nu ti-ar mai permite.

| MihaiComan32 a răspuns:

Mai mult ca sigur windowsul nu e original sau ai folosit un cd-key "de pe net", nu ai oprit windows update si "te-au prins astia". daca ai windows 7 ia-ti un activator de pe net. daca ai xp, baga-l din nou si opreste windows update imediat cum ai terminat de instalat windows-ul.

| WILFIX a răspuns:

Aceasta problema apare atunci cind obtiunea explorer ( Admin ) nu se porneste. Iata cind faci combinatia Ctrl + ALT + delete. si pui pe iasire din explorer, iti despare aceasta bara de start. Deci nici nushtiu cum sa-ti explic iata un link : http://www.youtube.com/watch?v=YigCh0dRWdI
Din cite stiu eu cred ca trebuie sa intri in comanda "a executa" asa se treduce din windowsu eng, si scrii comanda "sfc /scannow". Cu space inainde de "/".
Gata mai mult nu stiu ce sati mai spun.
Da si inca pe youtube sa mai cauti si alte vidio referitor la problema ta. ok