| Biu_7672 a întrebat:

Cand bag cardul telefonului in calculator sa incarc muzica/poze, imi apare un text : " cannot copy....the disk is write-protected.remove the write-protection or use another disk. ce e de facut? cum dezactivez protectia aia? funda celui mai eficient raspuns, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Catalin270 a răspuns:

In primul rand(cel mai probabil ai card micro SD)pentru ca daca nu trebuie sa ai grija sa nu fie pus pe locked(pentru ca adaptoarele, stickurile si cardurile Mini SD au un buton pe care scrie lock) insa...cel mai bine descarca asta http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/DisableUSBWrite.zip
Sper ca o sa-ti fie de folos!

2 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Uita-te pe lateral, are un butonel mic (1 mm)
nu ne-ai spus ce tip de card e SD, miniSD, microSD...

| MsBeatrice a răspuns:

Buna si eu am avut problema aceasta deci cauta un mic buton alb/gri trebuie sa fie si ridica-l in sus.Asa am facut eu si a mers. Funda?