| MilmoIcezaar a întrebat:

Cand bag Xboxul in priza îmi cade siguranța și nu știu ce sa fac dacă e de la Xbox sau de la priza.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți schimba calul de alimentare?

| AlexCristi97 a răspuns:

Incearca sa bagi xbox in alta priza. Daca sare siguranta iar, e de la xbox.
Incearca sa bagi in priza aia un alt dispozitiv. Daca sare siguranta orice ai baga in priza aia, e de la priza, face scurtcircuit. (trebuie oprite sigurantele si desfacuta priza, neaparat de cineva priceput)

| MilmoIcezaar explică (pentru AlexCristi97):

In toată camera am 3 prize intr una am calculatorul in a 2 a am priza de la lampa Și încărcător și a 3 a am televizorul și luminițele de la geam, ideea este ca priza merge și când conectez Xbox ul pică siguranța, deci sa înțeleg ca e de la Xbox are ceva stricat?

| ciuperca008 a răspuns:

E posibil sa fie bantuit Xboxu. Incearca si in alta priza sa vezi daca pica siguranta. Daca pica si in alta priza inseamna ca trebuie sa fugi din casa ca e bantuita.