| anonim_4396 a întrebat:

Cand caut ceva pe google (de exemplu caut o reteta sa zic asa si intru pe ea) imi apare un site 95p ceva de genu, si mediafishing. Ce sunt si cum pot sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
| Elsenior a răspuns:

Antivirusul nu iti da voie... sau poate nu ai antivirus si deja ai virusul in calculator, iti recomand sa formatezi calculatorul cat de curand posibil si sa instalezi un antivirus bun happy, daca esti din constanta sau din zona da-mi un add la id : djcobra88 si te ajut eu cu formatatul happy o seara placuta sa ai

| anonim_4396 explică (pentru Elsenior):

Nu sunt din Constanta, o sa incerc sa-l formatez multumesc mult pentru raspuns :*

7 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

Se poate sa fie o ''reclama'', care iti apare pentru ca ai intrat pe vreun site mai demult si ai dat click pe ea. incearca sa reinstalezi firefox-ul sau ce browser folosesti poate merge

| anonim_4396 explică (pentru dragos1294):

Dragos1294 am reinstalat google chrome. degeaba. aceiasi problema si pe IE si Firefox.

| dragos1294 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai probabil e un virus malware sau spyware. daca nu vrei sa il mai formatezi pc-ul ia-ti de pe net malwarebytes e un antivirus (intra de al o prietena.)

| akka4 a răspuns:

Dar ce cauti tu cum ziceai reteta se deschide? poti viziona ce ai cautat? iar mediafishing asta si 95p se deschid singure sub forma de pagina pe langa ce ai deschis tu? daca este asa nu iti face probleme DEOCAMDATA ca ai virus. instaleaza un antivirus(recomand Norton) sau un anti spywarewinking

| anonim_4396 explică (pentru akka4):

Akka4 doar mediafishing se deschide singura pe langa ce deschid eu. cand caut o retetalaughing sa zic asa sau orice pe google si dau sa intru imi apare 95p asta.

| akka4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca un anti spywar si iti va spune cu sigranta care este problema.winking