| GabyAdicaEu a întrebat:

Cand conectez laptopul la smart tv Samsung printr-un fir HDMI se conecteaza insa imi apare imaginea taiata pe margini! Ce pot face? Ajutor! Fundaaaaaaaaa!

1 răspuns:
| Vektor a răspuns:

Click dreapta pe desktop > Screen Resolution > selectezi Tv-ul > si incearca sa umblii la rezolutie (Recomended) si la Advanced Settings vezi pe cati HZ se vede mai bine(de obicei se selecteaza automat)

daca nici asa nu merge va trebui sa intrii in programul placii video (Amd catalyst sau cel de nVIDIA ce nu mai stiu numele) si de acolo la My Digital Flat-Panels > Scaling Options (digital flat panels) si pe centru ferestrii ai o bara Underscan - Overscan si vezi in ce directie ii convine.

eventual sa selectezi si din tv optiunea HDMI