| Gabriel_Grigore_1994 a întrebat:

Cand copiez mai multe fisiere in Local Disk D imi apare The Disk is write-protected. (formatul de fisiere este exFAT pentru ca NTFS cand vreau sa-l fomratez imi apare un ecran albastru si ceva scris si trebuie sa deschid din nou calculatorul ca sa se rezolve treaba).Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa "reinstalezi windows-ul" si cand esti in meniul de instalare formateaza-l de acolo. Opreste-te fara sa instalezi windows-ul, da-i un restart si vezi daca merge.

| marian5693 a răspuns:

Ecranul albastru se numeste blue screen of death. Ca sa scapi de el ar trebui sa instalezi alt windows. Daca iti apare si dupa ce instalezi alt windows inseamna ca pc-ul tau are o piesa defecta.