| IlincaMaria a întrebat:

Am si eu o poblema cu laptopul, iar atunci cand il deschid imi apare o avertizare cu ceva numit fisier NTFS care trebuie sa fie verificat de [ cred ] antivirusul PC-ului. Ce inseamna NTFS si ce as putea face in acest caz? Imi arata acoo ca LOcal disk C si D sunt pline! Este adevarat, adr nu stiu ce po face! Dau funda! kiss

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

New Technology File System (NTFS) este un tip de sistem de fișiere, dezvoltat de Microsoft și folosit ca sistem de fișiere implicit pentru sistemele de operare Windows.Pai probabil ai prea putin loc pentru ca Windowsul sa functioneze normal, cel mai probabil daca ai sa eliberezi niste spatiu din C: va fi totul ok.