| filaret03 a întrebat:

Cand dau la repair lal net in locar area
connection scrie: Windows could finish repairing the problem beacuse the following action cannot be completed:
renewing your IP address
For assistace contact the person who maanaages you network!

Ce sa fac? trebuie sa dau acolo fiindca imi mere greu netu+ca nu mere sa intru pe mess... zice ca nu-s conectat la net imi ziceti ce pot face?

1 răspuns:
| RaduNew a răspuns:

Este dezabilitat driveru la net trebuie sa intri in Computerul meu (click dreapta/manage) dai click la drivere si alegi driveru ''local area conection'' dai abilitare astepti un minut doua si il pordesti dai conectare scrii IP net:. ID tau:... Si parola:. iar daca ai router Wirelles hawei furnizat de Romtelecom trebuie sa intri pe siteul 192.197.1.1
Scrii la id anmin la fel si la parola(admin) intri la Basic/van iti apare un tabel alegi din tabel ultima chestie si scrii los la ID:...(furnizat de dilarul de net EX:romtele_BV si parola :******(furnizata tot de ei EX: 1234)