| vladalex40 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor. De 2 zile nu mai imi merge internetul. Imi arata in bara de start cele 2 calculatoare cu un semnul exclamarii galben pe ele si cand dau repair imi zice :,, Windows could not finish repairing the problem because the following action cannot be completed:Renewing your IP address ".Am incercat si in cmd sa ipconfig /renew dar nu merge nici asa. Astept raspunsuri. Mersi!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate modemul din priza 30 de secunde si apoi baga-l iar si lasa-l sa se reseteze.Asa fac si eu cand patesc asta.Mi-au spus si cei de la cablu(UPC) sa fac asa.

| AaNdYy a răspuns:

Poate fii de la placa de retea, sau de la o configurare proasta:p
-Daca nu a mers faza cu repair, incearca prima oara sa intrii in Adapter Settings ii dai Disable la toate Adapterele si dupa aceea Enable.
-Mai poti incerca sa dai resset-uri la rooter/modem si sa scoti/pui la loc cablurile de alimentare si internet.
-Daca nu iti merge nici asa suna la firma de internet pe care o folosesti si poate iti rezolva ei problema.
-Daca nici ei n-au rezolvat-o e de la placa de retea. pe care poti incerca sa o schimbi.

FUNDA?

| ferry2323 a răspuns:

Click dreapta pe unul din monitoare proprietati- cauti tcp-ip si debifezi tcp-ip.

| Cristigeo3 a răspuns:

Cel mai bine apelezi furniorul de internet sau daca ai net de la click net uite un ip sa iti reconfigurezi netul 192.168.1.1

| oana37 a răspuns:

Ce fel de internet folosesti?(Explorer, Firefox, Chrome...) ai antivirus? poate ai virusi in pc si at trebuie sa iti reinstalezi windows-ul...

| trofinovidiu1993 a răspuns:

Probabil ai router, incearca sa-l scoti din priza 10-15 secunde.