| Fabr3 a întrebat:

Cand dau scan cu antivirusu, imi apare de fiecare data un trojan eaglexnt.sys,am cautat despre el cica e ceva driver trojan, imi spuneti ce faci acest trojan/cum se manifesta sau daca este periculos?

Răspuns Câştigător
| WeAreSmart a răspuns:

Http://www.kaspersky.com/free-virus-removal-tool cu acest program de devirusare de la Kaspersky vei scapa de acest virus. Cu ce antivirus ai scanat? poate ca e doar o alarma falsa al antivirusului tau... si de ce antivirusul tau nu-l sterge... daca dai de vreun fisier si nu esti sigur ca e infectat atunci scaneaza-l pe acest site https://www.virustotal.com/ro/
iti va arata rezultatele scanarii a tuturor antivirusilor! iar pentru o protectie adaugatoare scaneaza PC=ul cu Malwarebytes Anti-Malware e foarte bun, e ca mina dreapta a antivirusului, :)
nu-ti recomand Advanced System de care ti-a scris trisoru, e un antivirus slab ce inca e in curs de dezvoltare :) iar Eset lasa de dorit!
Kaspersky e cel mai bun antivirus!

5 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Prostiii sterge tot partitii TOT repartitioneaza reinstaleaza cu cablul de la net scos din calk instaleaza antiv recomand eset smart 7 baga driverele si fa-ti un backup sau clona la partitia C cu active boot disk sau paragon si poti face bors.
se buseste windows-ul?
nu-i nimic in 12 minute e la loc bolosind cd bootabil si imaginea creata anterior big grin tongue

| al3xander a răspuns:

Este un trojan dropper (un program care downloadeaza un virus). fisierele lui sunt %TEMP%\EAGLENT.SYS si %PROFILE%\LOCAL SETTINGS\TEMPORARY INTERNET FILES\CONTENT.IE5\KHMHGZ4F\XYHAI[1]
iti recomand sa folosesti combofix http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ si/sau kaspersky virus removal tool http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml

| trisoru a răspuns:

Trojan e cel mai "spurcat", incearca antivirusu asta, http://advanced-systemcare-ultimate.en.softonic.com/download?ptn=iobit, daca inca il mai ai inseamna ca e virus de care nu poti scapa, sunt rari da nu poti scapa de ei, Advance system e cel mai ok incearca-l

| Frantzy a răspuns:

Pai,troienii sunt cei mai interesanti...ca datorita lor intra hackerii la tine in Pc sau ce aparat utilizezi tu si ti~l incetinesc.Recomand Kaspersky sau avast...cel mai bun leac anti troieni, adware si spyware.

| Costache_Andrei_1990 a răspuns:

Este un trojan care iti incetinesti pc-ul.Si eu l.am avut.Iti recomand malwarebytes anti malware