| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Cand deschid new word (office2007) imi deschide landscape.
Cum setez ca de fiecare data cand dau new word sa imi deschida portrait si fontul care vreau eu si spatii si altele. Sa nu mai modific de fiecare data!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci setarile in acest sens in Font si Page Layout.
Deschi o pagina Word, dai Font, setezi tot ce vrei (tipul, marimea literei, etc) si apoi dai Default. In ferestruica care apare te anunta setarea facuta si ca aceasta va fi folosita pe viitor si dai OK. La fel procedezi si cu setarea paginii din Page Layout. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Sus la Page Layout da clik pe Orientation si Portrait... si de obicei cand intri in Word are programul setate anumite setari care se reseteaza mereu cand deschizi un document nou. Nu ai ce sa faci... le alegi tu manual