| IMPARATUL72 a întrebat:

Cand deschid pc-ul la deschiderea windows-ului imi cere sa apas tasta F2. ce trebuie sa fac? multumesc!

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Probabil ca iti cere tasta F2 pentru a seta bios-ul, dupa ce ai apasat tasta trebuie sa setezi data si ora...etc.

| IMPARATUL72 explică (pentru valentin75):

Da. mereu trebuie sa setez ora si data cand pornesc pc

6 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Trebuie sa intri in bios sa setezi ora si data de intrat intri cu del sau f2 setezi ora si data apoi salvezi cu f10 si yes

| rater1994 a răspuns:

Te rog descrie unpic ce iti apare eroarea iti apare.F2 apare atunci cand ai tastatura sau mouse p2.Adica mufa rotunda acuma nu stiu exact de care ai de aia te rog descrie unpic erroarea.

| K0sti a răspuns:

Schimba bateria de pe placa de baza!

| valentin75 a răspuns:

Salut! Schimba bateria de pe placa de baza (ea retine setarile facute de tine in bios); se pare ca dupa ce ai setat nu mai retine nimic (doar sa nu ai ceva virusei). Intri in bios si treci data si ora, vezi cum e hardul si dvd-ul, F10 pentru salvare.

| Admunssen a răspuns:

Iti cere sa apesi tasta F2 cand este inca in DOS si nu la deschiderea Windows-ului. Cel mai probabil BIOS-ul tau este resetat sau nu este bine configurat. In aceeasi masura, trebuie verificata bateria BIOS-ului. Ai grija ca setarile sa fie corecte, nu e chiar simplu. Cu siguranta data calendaristica este cu mult timp in urma.