| DOLFY a întrebat:

Buna am o problema cu instalarea windows-ului XP. Toata lumea stie ca la deschiderea pc-ului pentru a buta cd sau macar a ajunge in bios trebuie sa apesi tasta delete, ei la mine asta e problema cada apas tasta delete nu mi se intampla absolut nimic) Ajutor

10 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Problema mare de pe acest site(ca sa nu-i zic forum, ca cineva m-a contrazis pentru asta)este ca raspund la intrebari si cei care nu se pricep de nici o culoare la acea tema si, ca sa para ca sunt destepti, raspund aiurea, ca asa au vazut ei pe calculatoarele lor.asta nu face decat sa inrautateasca situatia celui care pune intrebarea si, poate chiar provoca pagube,(binenteles ca nu e cazul in problema de fata,).

Răspuns utilizator avertizat
| CoquineNoire a răspuns:

Tu inainte de a instala sistemul nu consulti inainte tutoriale conforme cu tipul tau de windows?
esti atat de 'not responding' ca nici Ctrl+Alt+Del nu te mai ajuta.
da-ti shutdown 4 ever.

| DOLFY explică (pentru CoquineNoire):

Not responding esti tu eu ma pricep fara sa ma uit la tutoriale de rahat asa cum faci tu laughing0

| CoquineNoire a răspuns (pentru DOLFY):

Si daca te pricepi de ce mai pui intrebari pe TPU?

| DOLFY explică:

Baaa fratilor am instalat cel putin vreo 10 windows-uri credeti ca nu stiu ca trebuie sa apas tastele aste. Asta e si problema nu imi merge ori ce tasta asi apasa

| badeadaniel98 a răspuns:

La windous 7 se buteaza cu tastele f9 f10 f11 f12, acum nu stiu daca merge si la ex, dar incearca.
Daca nu cumva este o alta problema, sa fie setarile schimbat din bios sa buteze stick, si din aceasta cauza este posibil sa nu iti mearga.
succes

Răspuns utilizator avertizat
| supermdmario a răspuns (pentru alexbm):

Sunt de acord cu tine, ca boot-area de face din bios si nu are nico o legatura ce sistem de operare folosesti.
intr-o alta ordine de idei, ca sa raspund si eu la intrebare;.-la unele placi de baza, in special cele pe am2 pentru a alege calea de bootare trebuie sa apesi tasta del sau, la altele, esc.de asemenea poti intra in bios ca sa alegi ordinea de bootare apasind tasta f1

Răspuns utilizator avertizat