| ciprian2001 a întrebat:

Cand doresc sa instalez java imi apare o eroare:

This installation package could not be opened.Verify that the package exists and that you can access it, or contact the application vendor to verify that is a valid Windows Installer package.

Ce pot face?

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca de aici:
http://www.oracle.com/......80261.html
x86-32 biti, numai fisiere.exe,
nu tar.gz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca folosesti Mozilla Firefox fa ce a spus pbsolver.

Daca nici asa nu va functiona descarca varianta offline de la Java, inchide browserul si incearca din nou.

http://www.java.com/en/download/manual.jsp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca esti logat pe un cont fara drepturi administrative. Ca sa mearga va trebui sa te conectezi pe contul de administrator sau sa creezi unul nou, dai restart si instalezi java de pe acel cont.

| ciprian2001 explică (pentru anonim_4396):

Am administrator pe acel cont.

| pbsolver a răspuns:

Muta kitul de instalare pe desktop si incearca din nou.

| ciprian2001 explică:

Nici unul din ele nu m-a ajutat;(. Cred ca este o problema la windows installer.Ce recomandati sa fac?

| CriStyaN988 a răspuns:

Inchide browserul si incearca din nou.