| endlessnameman a întrebat:

Cand imi aprind calculatorul adica cand bag sursa se aprinde pentru o minisecunda lumina si totul iar apoi se apride lumina rosie fara sa ma lase sa-i dau boot sau sal restatez ramane asa pana cand ii bag sursa din nou si face la fel

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

De obicei in cutia placii de baza ai un buzzer. Monteaza-l in slotul special si vezi ce cod iti da. In instructiuni vei gasi fiecare cod de eroare.
Daca nu ai buzzer incearca prima si prima data sa scoti toti ramii si sa pui cate o placuta pe rand in fiecare slot pana epuizezi placutele si sloturile. De obicei asta este cea mai comuna problema. Daca nici asa nu merge incearca sa faci sunt pentru reset bios folosind instructiunile placii de baza

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum a zis si Bula trebuie dus la service. Online nu te poate ajuta nimeni,

Bula
| Bula a răspuns:

Intra in functiune protectia de scurtcircuit al sursei de curent.
Undeva este un scurtcircuit in calculator!
Doar un cunoscator (specialist) poate depista si localiza defectul.

| VoidEternal a răspuns:

Sigur e buna sursa?

| AlynNsd a răspuns:

Dacă l-ai montat tu vezi ca nu cumva placa de baza sa atingă carcasa scheletului unității, e posibil sa faca scurt undeva, ori nu ai conectat componentele bine,