| Creckd_Dory_1998 a întrebat:

Cand imi deschideam laptop-ul imi aparea un mesaj unde scria "Cmos battery low", mi-am schimbat bateria CMOS dar mesajul continua sa apara. Ce pot sa fac sa nu imi mai apara mesajul acela, vreau sa imi reinstalez windows-ul si nu pot sa mai fac nimic pana nu scap de acel mesaj. Multumesc aniticipat!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Apelează la un service autorizat de calculatoare, unde tehnicianul de acolo va verifica starea bateriei sau o va înlocui și dacă este cazul va reseta și CMOS-ul.Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu bateria la un atelier de reparat Radio-Tv sau cineva care are un aparat de masura. Vezi daca este buna. Daca este buna inseamna ca este alta problema cu laptop-ul.