| Goldenboy97 a întrebat:

Cand incerc sa ard un DVD imi da eroarea: power calibration error. Chestia e ca ieri am ars o imagine pe DVD fara eroarea acea, tot pe acelasi marca de CD (Princo) si cu aceeasi viteza (2x). Am firmware updatat la DVD - Writer, nu inteleg ce are in unele zile merge sa ard DVD-uri iar in altele nu. Habar nu am de ce face asa. Poate cineva sa-mi dea niste sfaturi?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De obicei cind da powere calibration e bulita unitatea, dar poate fi si de la cablul de date/cel de alimentare.

| Seby90 a răspuns:

2x mi se pare prea putin, incearca 4x.

| Anonymous1995 a răspuns:

Cu alt cd ai incercat? daca nu citeste niciun alt cd poate avea 2 lucruri: Ori sa fie prafuit, si din cauza aia sa nu le citeasca, ori sa fie una din curele rupta.

| Goldenboy97 explică (pentru Anonymous1995):

Citeste "de toate" atata timp cat nu sunt foarte zgariate, Ieri am putut sa ard chiar daca imi mai aparuse eroarea si inainte, Unitatea mea optica are cam multe toane happy As incerca faza cu schimbatul de DVD. Nu stiu, sa vedem maine, poate iese ceva big grin

| Anonymous1995 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Ok,daca e pe toane, poate si atunci cand ai incercat tu avea "toane", incearca maine, succes big grin

| Goldenboy97 explică (pentru Anonymous1995):

Cum am zis ..azi am ars 2 jocuri (.iso) de 2GB+ cu viteza 2x, stiam ca asa o sa faca laughing

| Anonymous1995 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Naspa,numai incerca pana cand nu il faci, sa numai arzi jocurile aiurea happy

| Goldenboy97 explică (pentru Anonymous1995):

Da nu le ard aiurea le ard pentru xbox.

| Anonymous1995 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Aaaaa,nu stiam big grin