| 1997true a întrebat:

Cand instalez windowsu-ul trebuie sa creez partitiile si la a doua partitie mege s-o fac numai de 100 mb. Care este problema?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Formatezi hardul si il imparti in doua exemplu 30 de gb si restul lasi asa apoi formatezi partiotia d

| gelu1970 a răspuns:

Partitia respectiva o face windows 7 si e rezervata. nu trebuie sa o atingi si nu trebuie sa instalezi nimic in acea partitie. oricum nu vei putea. trebuie sa iei restul de hdd si sa il patitionezi cum crezi.
daca ai un hdd mai mic de 500 gb eu te sfatuiesc sa il lasi asa cum e. facand partitii, nu faci decat sa incetinesti sistemul operativ. cu cat mai mica e partitia C unde vei avea windows, cu atat mai repede o sa-ti dea probleme. aminteste-ti intotdeauna, ca, in momentul cand ai mai mult de doua treimi ocupate, windows o sa se incetineasca si o sa raspunda tot mai greu.
bafta si fa partitii...cate vrei.