| MihaiMihail a întrebat:

Cand m-am conectat la o vecina la wifi am setat fiind retea de wifi publica si mai nou nu pot sa ma conectez la acest wifi.Cum pot sa schimb setarea in retea de domiciliu? un link sau explicatii pas cu pas.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu conteaza daca ai setat pe public sau pe domiciliu, daca a parolat reteaua wi-fi nu ai cum sa te conectezi, decat daca stii parola

| Jipa95 a răspuns:

Trebuie macar sa ai un semnal stabil ca sa te poti conecta. Chiar nu conteaza pe ce ai setat ( domiciliu sau public ) atata timp cat reteaua wi-fi nu este parolata, si emite.