| ReignForest a întrebat:

Când mă conectez pe yahoo mail cu emailul meu, îmi arată o o adresă de mail cu litera care incepe si cu ce se termină si trebuie să o introduc ca sa primesc un cod.Habar nu am de emailul ăla și nici altă parolă nu mai merge(înainte mergea cu o alta parola).E foarte important deoarece am un cont de stardoll pe acea adresa de mail si nu mai merge.Ce sa fac?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E-mail-ul este ceea de rezerva, pentru transmiterea codurilor de siguranta. Cine ti-a facut contul Yahoo trebuie intrebat.
Daca aveai trecut si un numar de telefon, atunci puteai opta pentru trimiterea codului prin SMS.
Fara acel cod de verificare, casuta nu se poate accesa, se va pierde.

| ReignForest explică (pentru Bula):

Contul e facut de mine si in trecut era asociat la alte 2 adrese de mail facute de mine(nu stiu cum cu asocierea) si acum nu mai merge pentru ca trebuie sa pun ac email si nu merge

| Bula a răspuns (pentru ReignForest):

Intrii in e-mail-ul indicat si acolo e trimis codul de deblocare.
Insa, codul este valabil doar cateva minute (la Yahoo parca sunt 5 min.), deci trebuie sa ceri un cod nou, dupa care codul primit sa-l copiezi si sa-l pui REPEDE pentru deblocare.

| sierra1 a răspuns:

Ai dat nr de tel pentru recuperare?

| ReignForest explică (pentru sierra1):

Nu e cu numar de telefon

| sierra1 a răspuns (pentru ReignForest):

Pare că e nașpa situația...

| 120bulevard a răspuns:

Sa te speli cu el pe cap si sa-ti faci altul, si sa nu-ti mai pui parola licurici1234, asta sa faci.