| nnkkoo a întrebat:

Cand pornesc PC-ul fisierele imi apar forete greu pe desktop DE CE? Cum fac a-mi apara mai repede?

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Probabil ai prea multe erori si intrari invalide in registri+multe programe in startup! Reformateza sa foloseste in soft pentru optimizare!
O alta posibilitate sa-ti booteze mai repede ar fi sa intri in start-run si tastezi msconfig.
Dai la boot si jos ai advanced options.
Acolo ai totul default.
Ai posibilitatatea sa treci doua porcesoare(daca ai dual core) si sa maresti capacitatea memoriei ram la pornire.
Succes!

| MadRaven a răspuns:

Asa am patit si eu inainte sa aflu ca am luat un virus.
Poate ca asta se intampla si la tine, ori poate ai prea putina memorie in C

| JusticeForCraiova a răspuns:

1 Nai memorie destula
2 Ai virusi in pc
3 Iati un antivirus daca nu ai daca ai dati o scanare imediat
4 Iati Windows Xp Proffesional daca ai alt windows poate iti merge mai bine asta
5 Iati ccleaner si curata registrii vechi si fisierele

| KatalinNc a răspuns:

Depinde ce windows ai, reformateazal sau poate ai virusi scaneazal, si defragmenteazal si va merge.