| klaudiu273 a întrebat:

Cand reinstalez windowsul 7 vreau sa modific partitiile (vreau a iau din D 20 GB si sa ii pun in C) se sterge ceva din D?

Răspuns Câştigător
| Public22 a răspuns:

Normal, ca sa modifici o partitie trebuie sa o formatezi. daca ai fisiere importante in D poti sa le transferi pe un hard extern sau stick si dupa reinstalezi windowsul. sper ca te-am ajutat.

| klaudiu273 explică (pentru Public22):

Dar daca nu modific memoria si reinstalez windowsul nu mi se sterge nimic.Nu? Fiindca i-am facut unui prieten windowsul si nu i-am modificat memoria si dupa ce s-a instalat era totul ca inainte in D

| Public22 a răspuns (pentru klaudiu273):

Alegi sa formatezi si sa instalezi Windowsul in C si nu se sterge nimic din D. succes!

| klaudiu273 explică (pentru Public22):

Mersi

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Partitiile le poti modifica cu "Disk Management" fara a reinstala windows-ul.
Start - All Programs - Administrative tools - Computer management - Disk Management.

| Romeo44 a răspuns:

Da,dar mai bine le formatezi.

| ursey a răspuns:

Da se sterge ca sa poti modifica partitiile trebuie sa le stergi intai si dupa sa le refaci

| mmarian206 a răspuns:

Stergi D-ul si le refaci cu cati GB vr sa ai