| Cosma_Ionut_1998 a întrebat:

Cand s-a instalat win 7 pc si-a dat reboot. Acesta ramane blocat la logo-ul BIOS. Nu pot face nimic..

Răspuns Câştigător
| MisterSprinkle a răspuns:

In 99% din cazuri,e dus hard-ul,incearca sa reinstalezi din nou Windows-ul,si incearca cu alt Windows, din alta sursa sau cu XP si vezi daca merge, cauta in bios si vezi daca iti vede hard-ul, daca nu, inseamna ca e dus.Succes!

| Cosma_Ionut_1998 explică (pentru MisterSprinkle):

Ms am rezolvat, am scos cablurile de la Hard Disk, ca sa pot intra in BIOS, am eliminat logo-ul si am bagat Windows 7 iar. Cand mi-a aparut nu imi arata partitiile (Nu recunostea HDD-ul) am dat un refresh acolo si au aparut si am dat install si gata. Rezolvat mersi de ajutor.

2 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Scoate bateria de la bios, memoriile, placa video timp de 20 min. Le remontezi, intri in bios pentru a seta dara si ora (daca poti intra in bios). Daca nu functioneaza poti face un Hirens Boot Cd (pornesti de pe el, trebuie sa fie o imagine bootabila pusa pe cd), rescrie mbr-ul de la hard, il formatezi si instalezi cu alt cd/dvd ( cel de pe care ai instalat ultima data nu era bun, sa nu fie virusat sau busit).