Întrebare recomandată | LTAA a întrebat:

Care aplicaţie este mai buna pentru recunoasterea pieselor muzicale (pe Android):
Shazam,
TrackID (Sony) sau
SoundHound?
Aştept şi alte propuneri.
Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Acum multi ani, trackid-ul era cel mai bun. Apoi, a fost soundhound. Dar a aparut si shazam-ul care a avut multa publicitate. Publicitatea aia i-a ajutat sa se ridice. Si azi, sunt cam cei mai ok. Desigur, sunt sanse sa gasesti si melodii pe care un anumit serviciu le recunoaste, si celalt nu.

| LTAA explică (pentru sltlp):

Le-am testat aseara pe toate trei, am pus cca. 20 de melodii din telefon:
TrackID: 3 gafe, Soundhound si Shazam n-au recunoscut cate o melodie.
Cu Shazam si Soundhound, daca nu ai conexiune la Internet, pastreaza in memorie inregistrarea pentru cand o sa ai. Iar Shazam, poate sa iti recunoasca filme.

6 răspunsuri:
| Dzeko7 a răspuns:

După părerea mea Shazam este mai bun ca TrackID iar daca arunci o privire mai atentă o să observi o diferenţă de un milion de download-uri intre ele.

| LTAA explică (pentru Dzeko7):

Nu ma iau dupa nr. de download-uri, caut pareri.
Ca un exemplu, Flappy Bird a fost foarte descarcat in ianuarie, dar e un joc stupid.

| diablo2 a răspuns:

SoundHound.

| LTAA explică (pentru diablo2):

Mulţumesc pentru propunere, astfel am modficat întrebarea.

| adrianstefan a răspuns:

Shazam mi se pare mai bun