| Horhe2883984921 a întrebat:

Care ar fi pretul estimativ pe care l-as primi pe un PS3 Super Slim 500gb perfect functional, cu 2 controllere originale si jocurile: Gta V, God of War 3, Fifa 18, Far Cry 4, Crysis 3, Cod: Ghosts, Cod Black Ops, Borderlands 2, Battlefield 4, Batman Arkham City, Ac: Brotherhood, Battleship, The Last of Us, Singularity, Red Dead Redemption, Need for Speed Shift, Mortal Kombat: Komplete Edition, Minecraft, Mass Effect 3, Injustice, WWE217, Wanted, Marvel Ultimate Alliance, Uncharted 1, 2, 3? Plus un stand pentru controllere si cablurile aferente? Sper sa nu deranjez vreo regula!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ps3 stii ca deja este o consola considerata vechiuta atata timp cat exista cateva generatii de PS4 /PS4 Pro si urmeaza sa apara PS5.
Pentru ca ma pricep cat de cat si am detinut toate consolele PS de la Ps1, 2,3, 4 si am si vandut astfel de console (am avut cred 4-5 bucati din fiecare) cred ca ceea ce ai tu valoreaza pe piata cam 550-650 de lei, dar daca vrei sa le vinzi nu vei lua mai mult de 500 de lei.
Asta pentru ca jocurile de PS3 se vand cu bani putini, sunt ieftine.
1 controller in plus constituie un avantaj dar nu iti va aduce multi banuti in plus, asa cum multitudinea de jocuri originale nu iti vor aduce un mare aport la suma totala de vanzare.
Deci daca as avea eu ceea ce mi-ai scris aici as pune ca si pret 600 de lei negociabil, ramanand sa dau cu 500-550 de lei la pretul final.
Cred ca o sa iti para putin, dar vinzi in functie de piata second hand nu in functie de cat crezi tu ca face, pentru ca vanzarea trebuie sa se faca obiectiv fata de cat vand si ceilalti produse similare, nu subiectiv cat am crede noi ca face.

| mudokins78 a răspuns:

600 cu tot ce ai specificat!