| phantom2k a întrebat:

Care credeti ca ar fi mai bun dintre astea doua sisteme, chiar si cu putin!?
http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gamin g-dream-the-game/

VS

http://www.pcgarage.ro/......-oc-wi-fi/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Al II-lea sistem este mai performant. Dar nu as cumpara asa. As face in wishlist cu alte componente. Pentru ca cel de-al II-lea, desi e mai performant, e nitel trecut(a aparut i5 4460 si la gpu un r9 270x sau superior).

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pentru gaming recomand primul sistem, deși sunt de principiul că ce își face omu cu mâna lui e cel mai bun lucru făcut, dar pentru leneși(ce nu vor să îi pună mintea la contribuție sau să apeleze la persoane specializate în consultanță) este și asta o soluție, mai proastă că nu o să îi poți face mentenanța că vei pierde garanția, posibil ca hard discul să fie de calitate proasta și într-un an să tot umblii cu el pe la garanție=>timp pierdut, etc.Succes

| phantom2k explică (pentru DeyCj):

Eu am deja un wishlist cu toate componentele pentru pc de gaming dar am vrut sa vad daca s-ar merita sa imi iau un sistem de genul acela

| SouLIce a răspuns:

Ambele sunt foarte bune pentru gaming dar eu iti recomand adventure, ofera posibilitate mai mare de upgrade pe viitor