| Alex_Cristea_1997 a întrebat:

Care dintre aceste 2 placi de baza este mai buna in raport calitate/pret?
http://www.dc-shop.ro/......ket-fm2-l/

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Amândouă sunt cam la egal.Dar dacă r fi sa aleg din cele două aș alege-o pe prima deoarece, cu toate că detest ultima creația Microaosft și anume Windows 8, are UEFI-ul adică wingoz 8 ready și dacă bine am văzut suportă și ram mai mult.Succes

| Tagaso a răspuns (pentru DeyCj):

Dacă nu-ți place windows, nu trebuie să spui de fiecare dată, folosește-te de Linux și punct.

| DeyCj a răspuns (pentru Tagaso):

Avem derprul al liberă eprimare.Cui nu îi place să nu citească.Nu îl obligă nimeni.

| BLKZ a răspuns (pentru DeyCj):

UEFI nu inseamna Windows 8 Ready desteptule, BIOS-ul a fost modificat astfel incat sa putem naviga prin el cu mouse-ul, mai pe scurt i-a fost adaugata o interfata grafica.

| DeyCj a răspuns (pentru BLKZ):

Da pentru ce oare îi UEFI-ul pentru Linux, MAC sau Windows 7? NU prietene pentru strțo-cămila Micro$oft-ului exclusiv.Răspuns Irelevant și raportat ca atare.

| BLKZ a răspuns (pentru DeyCj):

Http://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Extensible_Firmware_Interface
UEFI-ul nu e nimic altceva decat un BIOS clasic la care s-a adaugat o interfata grafica. Este compatibil si cu Linux, deci in niciun caz nu este o exclusivitate a Microshit. Documenteaza-te inainte sa postezi ceva, bine?

6 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Prima e mai bună.