| sltlp a răspuns:

Eu zic nici unul. Stii de ce, cele gata asamblate au surse foarte proaste, si o sursa proasta iti distruge in timp restul componentelor. De asemenea, gt 550ti este mult peste gt 440, de cam 2. 5 ori mai buna. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/496092/?use_voucher=6WXBQPKQ Sursa este tot de 450w, car nu se compara, crede-ma. 2. carcasa pusa de mine ceva mai calitativa. Cat despre sistemul de la eMAG, valaore alui e de 1800 lei fidnca are hdd-ul, dar in rest praf. Eu am bagat apraope 350 lei in carcasa si sursa, si ambele configuratii, nu baga mai mult e 110 lei pe ambele. Alegi cumv rei, insa cine lucreaza stie ce e acea o sursa de calitate.

| alica26 explică (pentru sltlp):

Asa cum i-am zis si lui iulianP nu am cum sa il fac pe componente. Dar daca il cumpar pe cel de la dc-shop.ro si ii schimb sursa e vreo problema?

| IulianP a răspuns (pentru alica26):

De ce sa dai bani in plus pentru sursa aia, cand din start iti poti face un sistem mai performant, in aceeasi bani.

| sltlp a răspuns (pentru alica26):

Da, e o problema, ca daca schimbi tu sursa acasa, sa nu iti anuleze garantia, astia is cu sigiliile lui peste. Plus ca pe piese, ai garantie mai mare.

| TupacShakur a răspuns:

Primul acela de pe eMAG

| alica26 explică (pentru TupacShakur):

Ai putea sa imi dai ceva detalii despre placa video? mi se pare mai buna placa video pe cel de la dc-shop. din cate stiu eu gt440 are 1gb ddr3 128-bit iar gtx550-ti are 1gb ddr5 192-bit.acum chiar nu stiu ce sa fac...mai astept ceva pareri... oricum multumesc pentru ajutor!

| IulianP a răspuns (pentru alica26):

Salut.
Dintre cele doua sisteme, cel cu GTX 550Ti este mai performant.
Daca vrei sa-ti faci un sistem nou, te pot ajuta cu o configuratie.
Iti recomand sa mergi pe un sistem facut pe componente. Uite ce-ti recomand eu: http://bit.ly/H5snlR
Daca ai nelamuriri lasa un id si vorbim.

| alica26 explică (pentru IulianP):

Salut! multumesc de indrumare dar din motive personale nu il pot face pe componente. Daca vrei sa ma ajuti jackdaniels_alica este id meu!

| alica26 explică:

Mai am si varianta asta : http://www.evomag.ro/......80720.html ce parere aveti?