| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre cele două mouse este mai bun
Mouse Gaming LOGITECH G203 LIGHTSYNC RGB, 8.000 dpi, negru
sau
Mouse Gaming LOGITECH G502 HERO High Performance, 24.000 dpi, negru?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

G502 e mai bun, dar îți recomand unul intermediar, si anume G403.

G203 am avut, a fost fain, mi se potrivea bine în mana, era ok pentru orice, dar m-a lăsat după 2 ani.

Apoi mi-am luat G403, care răspunde și mai bine, probabil fiindcă are latenta mai mica.
Construcția la orice produs Logitech e solida, sunt peste alte branduri ca și fiabilitate, precizie și materiale folosite.
Am avut acum câțiva ani un mouse Logitech de care a tras frate meu vreo 5 ani în jocuri.
Ce-i drept a fost 65 euro.

E inutil sa dai atâția bani pe 502, nu o sa folosești 24000dpi niciodată, e mult prea mult.
Mai mult de 5000-6000 nu am avut nevoie.