| Biencutza_1551 a întrebat:

Care dintre urmatoarele firme sunt cele mai bune : Samsung, Apple, Acer, Philips, Samsung, LG, Lumix? Face-ti un top.

9 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Depinde foarte mult şi de domeniu. Una este când vorbeşti de LG sau Samsung pe sectorul telefoane mobile, şi alta este treaba cu ele pe sectorul electrocasnice, de exemplu. Pot aşadar exista în acest caz diferenţe de calitate, comparativ cu alte mărci din aceeaşi clasă de produse.
Dacă te referi la partea de laptop-uri, cel mai bun ar fi Apple, dar nu poţi face concret comparaţii, fiecare marcă are avantajele şi dezavantajele ei.
Dacă chiar vrei să-ţi fac o listă top 6 cu ele îmi pot da cu părerea, dar îţi spun, nu e neapărat relevant.
Apple, Samsung, LG, Philips, Acer, Lumix.
O zi frumoasă! happy

| sinblade27 a răspuns:

Ar fi cam asa... in ansamblu
1. Apple (sunt scumpi dar 99% din produse sunt extrem de bune
2.Samsung - buni pe parte tv si telefonie
3. lg - destul de buni pe tv monitoare stau cam prost la capitolul tel(softuri incurcate)
4.philips - buni pe audio in general
5.acer (la cate am avut in service cu placile de baza picate... m-am lamurit)
6.lumix. de astia nu stiu (nici nu am auzit)

| costyvas a răspuns:

Mai bune la ce categorie. De ex, la monitoare, pe primul loc e de departe Eizo(No. 1 lume), la camere foto Nikon. Daca vrei neaparat un top DOAR pe firmele de mai sus, as zice asa: Apple, Samsung, Philps, LG, Lumix si Acer. Costi

| cornel a răspuns:

Samsung, apple, acer, lg

| cornel a răspuns:

Tu care crezi?

| Petronela a răspuns:

1.Samsung 2. Lg 3. Apple 4.Philips 5.Acer 6.Lumix

| mymy a răspuns:

1 samsung
2 acer
3 philips
4 LG
5 apple
6 luminix
winking

| Bubu a răspuns:

Accer
apple
lumix
samsung
philips
lg

| Luv you a răspuns:

Dupa parerea mea: 1. LG
2.Samsung
3.Philips
4. Apple
5.Lumix