| CosminGbox2001 a întrebat:

Care dintre următoarele firme sunt mai bune?(vreau sa.mi iau un laptop si nu stiu care e mai bun!)
Hp sau Acer?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Iti recomand HP. Acer se incalzeste foarte tare, am avut. Sa cumperi un notepad cooler pentru laptop indiferent de producator. Ii prelungeste durata de viata si functioneaza mai bine (cand il folosesti acasa). Nu obtura fantele de ventilatie de la el.

| VladyXR a răspuns (pentru valentin75):

Ce HP ma baiete, demult aveam un laptop HP, cu un procesor i3 4gb ram si placa integrata de 1.5gb si dedicata de 2gb,si uite era praf,jocurile mergeau foarte greu mai ales mafia, apoi l-am vandut, si am obsevat ca era pentru OFFICE, mai bine zis HP nu sunt pentru jocuri, Asus Si Lenovo sunt pentru gaming sau Alienware!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce modele mai precis?
Hp-ul s-au facut intr-o perioada de ras deoarece modul si materialele folosite pentru a lipi componentele erau de calitate foarte proasta. Iar Acer-urile in general se cam incalzesc.

| MskDesign a răspuns:

Hp are problemecu cipul grafic!
Recomand Acer dar si acela cu un ventilator extern (notepad cooler)

| RaduTN a răspuns:

Depinde de model.Şi Hp şi Acer au scos modele bune de aruncat la gunoi dar şi modele ok. Dacă îmi dai link cu laptopul care vrei să ţi-l cumperi îţi pot spune dacă e bun sau bun de aruncat. wave