| SonicAndrei a întrebat:

Care e diferența dintre „Windows 7 Ultimate" și „Windows 7 Professional"? Am avut 7 Ultimate 32 biți și mi-am pus 7 Professional 64 biți, dar nu văd diferențe (cu excepția programelor).

Mi-am pus Java, dar cred că e pe 32 biți (așa zice pe Minecraft).

2 răspunsuri:
| blackdark66 a răspuns:

Diferentele dintre 32 biti si 64 biti sunt culorile. Poate nu ai observat ..Nici eu nu mi-am dat seama la inceput big grin!

| SonicAndrei explică (pentru blackdark66):

Nu doar asta e diferența. De exemplu unele programe Sony Vegas merg doar pe Windows 64 biți.
Dar care e diferența între Windows 7 Ultimate și Windows 7 Professional? Până acum, mi se pare că Professional se deschide mai încet, dar încă nu i-am făcut nici un update.