| DJohnny a întrebat:

Care e diferenta dintre Neverlocked si Gevey la iPhone? Ce inseamna astea?

1 răspuns:
| Kappone a răspuns:

Neverlocked=niciodata blocat
gevey=Gevey SIM, este o cartela care se baga in telefon ca sa decodeze telefonul. Functioneaza in felul urmator:de exemplu tu ai pe Iphone-ul tau o versiune iOS 6.0.0, maine apare 6.0.1.Cei ce fac aceste cartele, iti deblocheaza telefonul cand tu ai versiunea 6.0.0 si anume cei ce fac acest lucru, gasesc bug-uri in soft.
Treaba e in felul urmator : daca tu deblochezi un Iphone pe versiunea de soft 6.0.0 si vei da un update la soft, sa pui 6.0.1..acel telefon se va bloca din nou. Solutia este sa ramai cu un soft neactualizat, si anume sa ramai cu 6.0.0 de acum inainte, chiar daca cei de la Apple vor scoate alte noi versiuni(ceea ce se intampla in fiecare luna).