| fischer3 a întrebat:

Care e diferenta dintre windows vista si windows 7?

7 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Diferente sunt multe:
- Vista a fost scos inaintea Windows7.
- Windows Vista are foarte multe bugguri, deci nu iti recomand sa ti-l instalezi. Tocmai din cauza asta cei de la Microsoft au abandonat Windows Vista. Windows 7 este mult mai fiabil, si difera si la interfata.
Multa bafta!

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Windows 7 este un upgrade de la Windows Vista. Multi oameni au zis ca Windows Vista a fost un esec pentru Microsoft. Cei de la Microsoft au reparat greseala construind Windows 7. Are o interfata mai moderna, si mai frumoasa din punctul meu de vedere, si este si mai rapid.

| CostyBoss123 a răspuns:

Windows 7 isi instaleaza singur driverele da vista nu

| trolololo a răspuns (pentru CostyBoss123):

Cine te-a mințit?

| CostyBoss123 a răspuns (pentru trolololo):

Ba sa mory uh|?

| Husac_Vasile_1979 a răspuns:

Din cate stiu eu windows 7 e un xp imbunatatit. 7 merge mult mai repede decat vista, acesta din urma fiind mult mai greoi.Iti recomand varianta de 64 bit deoarece cea de 32 nu-ti vede toti ramii... Oricum 7 e mult mai bun.

| Minks a răspuns (pentru Husac_Vasile_1979):

De fapt, cel pe 32 bit nu "vede" mai mult de 3.25 GB, sistemele ce au mai mult de atat au nevoie de 64 bit. happy