| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta intre windows in format SSD si windows in format normal?
Funda happy

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ceva mai pe romaneste(mai simplu). Daca un hardisc atinge de obicei pana la 80 mb/s, un ssd poate atinge si 600mb/s. Deci, sistemul va fi muult mai rapid.

| moldovianu a răspuns:

Total gresit! Nu exista windows ssd sau hdd!
SSD- Solid state drive este ultima noutate in materie de stocare de date! Are un timp de raspuns mai bun,silentios rezistent la socuri si nu contine parti in miscare cum are HDD-ul actual disc, brat cu unitate optica laser de citire, zgomotos etc!