| Xenoverse a întrebat:

Care este diferenta dintre windows 10 si windows 7?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Windows 10 este complet diferit fata de ori ce windows, windows 7 este un xp mai evoluat, recomand windows 10 si ssd

| sierra1 a răspuns:

Vezi aici păreri pro și contra:
https://www.gadget.ro/......trans-pro/

| Lioana a răspuns:

Am Windows 10 de cativa ani dar mi-e dor de Windows 7. M-as intoarce la el daca as sti ca pot oricand reveni la Windows 10 cu licenta. Am licenta aceea de upgrade care a fost oferita gratuit de Microsoft timp de 1 an de zile. Din cate stiu daca revin la versiunea veche de Windows nu mai pot reinstala Windows 10.
In ceea ce priveste comparatia dintre ele fiecare Windows are avantajele lui.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Depinde de ce licenta ai, daca ai windows 10 oem =numai poti reveni, daca ai windows 10 home, pro poti reveni oricand, licenta e pe viata

| Bogdan70001 a răspuns:

Da,hai sa ne pierdem cateva zile din viata sa-ti enumeram toate diferntele, nu? Este cu totul si cu totul alt Windows nu se vede doar din imagini?

| Ionut58282856 a răspuns:

Pai windows 10 seamana mult cu windows7 si windows8 dar e diferit de vista si xp
Windows 7 se aseamana si cu windowsXP(SP3) si cu windows 10. O sa se vada diferenta asta in programe si jocuri, de exemplu in windows 10 nu poti sa deschizi anumite jocuri ca nu sunt compatibile, pofi face niste setari de compatibilitate dar na, am incerc si eu la un joc si nu a mers. =) iar project IGI 1 merge in lag.