| IoanaIoanaa a întrebat:

Care e mai bun intre Bitdefender si Nod32? Vreau sa imi iau cu licenta pentru Windows8 OEM

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

BD ca e romanesc. happy
In alta ordine de idei, stiu cel putin doua cazuri in care NOD32 a provocat belele mari. Daca ai W8 OEM, insa, iti recomand calduros Windows Essentials cu antivirusul de la MS, e moca si isi face treaba onorabil, plus ca nu iti tine sistemul de picior ca ceilalti antivirusi.

| IoanaIoanaa explică (pentru KodrutZ):

Ma gandeam ca unul cu licenta ar fi mai bun. Panda crezi ca e bun?

| KodrutZ a răspuns (pentru IoanaIoanaa):

Toate iti incetinesc sistemul, NICI UNUL nu e perfect ca detectie. Windows Essentials, backup frecvent si OCHII MARI.

| horia2012 a răspuns:

NOD32, dar si Avast e bun.

| CinevaNou a răspuns:

Cred ca bitdefender, dar te incetineste rau antivirusul asta.

| Garsonfane1979 a răspuns:

Bitdefender, nod32 a fost mereu mai slab special ca sa nu iti incarce pcul dar sincer e stresant si nu e prea bun http://bit.ly/1bXrcWu

| AlcolicSmile123 a răspuns:

Bitdefender, a fost votat in fiecare an cel mai bun antivirus. NOD32, panda, si altele mai anonime ITI SUPER INCETINESC PC-UL. I-a clar Bitdefender l-am avut 1 an si cat l-am avut, nu mi-a incetinit deloc pc-ul ba chiar m-a protejat continuu.

| Robert_Cata_1990 a răspuns:

Am avut bitdefender pe un pc nou configuratie 4 gb rami 1600 mhz procesor amd a6 6400 k si mergea nasol pc si aveam si 5 virusi in pc cu tot cu antivirus am eset smart security 7 merge brici mi se aprinde pc-u in 28 e secunde si cu bitdefender in 42 de secunde se aprindea, deci recomand eset